Finland, Reisverhalen

Beelden van ‘typisch’ Helsinki

Helsinki is typisch Fins, maar ook weer niet. Aan de ene kant belichaamt Helsinki het Finse gevoel en de Finse ondernemingslust, maar aan de andere kant is de hoofdstad van Finland door de combinatie van Zweedse, Russische en internationale invloeden anders dan alle andere Finse steden. Helsinki is cosmopolitisch, maar blijft bescheiden. Emiel Martens bezocht de Finse hoofdstad en kwam terug met beelden van “typisch” Helsinki.

Auteur - Emiel Martens

Finland Helsinki Het treinstation van Helsinki, gelegen in het centrum van de stad, is het begin- dan wel eindpunt van drie belangrijke binnenlandse treinverbindingen: van Helsinki naar Turku in het westen, naar Tampere in het noorden, en naar Lahti in het noordoosten.

Finland  Helsinki Een tram in Helsinki’s hoofdstraat Mannerheimintie. In Helsinki wordt het openbaar vervoer geregeld door Helsingin Kaupungin Liikennelaitos (HKL): bussen, metro’s, lokale treinen, trams en een veerboot naar het eiland Suomenlinna.

Finland Helsinki Steeds weer kom je ze in Helsinki tegen: de herkenbare groene ‘City Bikes’. Ze staan bij verschillende standjes in de binnenstad en zijn vrij voor gebruik.

Finland Helsinki Vanaf Rautatientori, oftewel ‘Spoorwegplein’, vertrekken veel bussen en ondergrondse metro’s naar minder centrale delen van Helsinki; ook bevindt zich hier een standje met ‘City Bikes’.

Finland Helsinki Net buiten het centrum van Helsinki ligt het uitgestrekte meer Toolonlathi. Omgeven door het stadspark Hesperianpuista, is dit voor de inwoners van Helsinki de ideale plek om hard te lopen, te wandelen of te relaxen.

Finland Helsinki Een dakloze man op zijn geïmproviseerde bakfiets, waarschijnlijk zijn waardevolste bezit. Naar schatting “wonen” er in Helsinki zo’n 5000 daklozen. De snelle urbanisatie heeft ervoor gezorgd dat er in Helsinki een groot huizentekort is ontstaan.

Finland Helsinki De knusse vismarkt op de kauppatori (‘marktplein’) is een begrip in Helsinki. Elke dag van half zeven ’s ochtends tot twee uur ’s middags worden hier diverse soorten vis en fruit aangeboden.

Finland Helsinki Op het eilandje Katajanokka, vlakbij het marktplein, staat de “rode-bakstenen” Uspenski Kathedraal, een indrukwekkende Russisch-orthodoxe kathedraal gebouwd in 1868 onder leiding van de Russische architect Aleksei Gornostaev.

Finland Helsinki Een bezoek aan het lieve eilandje Suomenlinna, slechts vijftien minuten met de veerboot van Helsinki, is een populair uitje van zowel toeristen als inwoners van de Finse hoofdstad.



Plaats reactie of reistip





* verplicht invoerveld

Facebook RSS Feed