Finland, Reisverhalen
Wandelen in Teijo Hiking Area
Op slechts twee uur rijden van de Finse hoofdstad Helsinki bevindt zich het nationale park van Teijo, een beschermd natuurgebied met meer dan 40 kilometer aan gemarkeerde wandelpaden. Het park biedt de wandelaar, naast vier uitgestrekte meren en ontelbare bomen, ook een oase van rust. Ideaal voor reizigers die Helsinki bezoeken en ook wat meer van Finland willen zien. Teijo Hiking Area: zo dichtbij Helsinki, maar zo ver van alles.
De parkeerplaats naast het Matildanjärvi meer is het strategische beginpunt van onze korte geplande hike: twee dagen wandelen, inclusief een nacht wildkamperen.
Teijo is een van de zeven nationale wandelgebieden die Finland rijk is. Het park is speciaal ingericht voor hikers en biedt de wandelaar naast gemarkeerde wandelpaden ook kampvuurplaatsen, slaaphutten, natuurlijke paden en informatiehokjes.
Teijo Hiking Area is met een oppervlakte van 30 vierkante kilometer een bescheiden nationaal park, waardoor de afstanden tussen de verschillende herkenningspunten nooit heel groot zijn.
De wandelpaden in de moerassen bestaan voornamelijk uit houten planken die steunen op de meer droge stukken moerasland. Het landschap van Teijo Hiking Area is door de post-glaciale werking van de Baltische Zee zeer divers en afwisselend.
De routes zijn goed aangegeven, maar soms is het leuk om van de geijkte paden af te wijken en je eigen weg op te gaan. Soms betekent dit wel dat je wat moet improviseren om verder te komen, bijvoorbeeld in de vorm van klimmen en afdalen.
Het nationale park van Teijo, en dan vooral Matildanjärvi meer, staat bekend als ideaal sportvisgebied. Naast vissen, is Teijo ook de woonplaats van andere dieren, zoals zwanen, slangen, insecten en, vooral, veel mieren.
Uitzicht op het Sahajärvi meer, zo’n acht kilometer vanaf de parkeerplaats in Matildedal. De top van deze heuvel is het hoogste punt in de wijde omgeving en staat op de kaart dan ook terecht aangegeven als ‘scenic view’.
Na een lange dag wandelen is het tijd om de tent op te zetten. Dichtbij het Hamarijärvi meer, naast een parkeerplaats, slaan we onze bivak op en nuttigen we langs de verlaten weg een geïmproviseerde avondmaaltijd van brood, smeerkaas en water.
We worden vroeg wakker en beginnen, na een geïmproviseerde ochtendmaaltijd van brood, smeerkaas en water, aan het laatste deel van de tocht. Na enkele minuten wandelen komen we bij de ‘scenic view’ over Hamarijärvi meer.
Na enkele uren wandelen arriveren we bij de rivier in het kleine plaatsje Teijo, het eindpunt van onze hike. Vanaf hier zullen we later op de middag de bus naar Salo nemen om vandaar uit met de trein weer verder naar Helsinki te reizen.